Slovenská futbalová reprezentácia začala svoj boj o účasť na Svetovom šampionáte, ktorý sa bude konať v Katare v roku 2022. Bohužiaľ, nie príliš úspešne, keď len remizovala na pôde Cyprusu 0:0. Jeden z ťahov trénera však nechápe väčšina futbalových priaznivcov.

Samozrejme, hneď na úvod treba povedať, že základná zostava je v kompetencii trénera, ktorý je zodpovedný za výsledok aj predvedenú hru. Položme si však otázku. Môže si Slovensko dovoliť, aby sa do základnej zostavy nedostal hráč, ktorý pravidelne podáva kvalitné výkony v Bundeslige?

Presne táto situácia sa udiala v stretnutí Slovenska proti Cyprusu. László Bénes sa nie len, že neobjavil v základnej zostave, ale tréner Štefan Tarkovič mu nedal ani len príležitosť naskočiť do už rozbehnutého stretnutia.

Možno by sa dalo polemizovať o tom, že stredopoliar Borussie Mönchengladbach, ktorý aktuálne hosťuje v Augsburgu, má nejaké zdravotné problémy. Táto možnosť však padla po tom, čo samotný 23-ročný stredopoliar zverejnil na sociálnej sieti odkaz, že je po zdravotnej stránke v úplnom poriadku. Do úvahy totiž neprichádza ani možnosť, že by si ho kouč šetril do ďalších duelov, keďže futbalisti nemeckých klubov (Ondrej Duda, Peter Pekarík a spomínaný László Bénes) sa museli po zápase s Cyprom vrátiť naspäť do svojich klubov.

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Facebook/Slovenský futbalový zväz, Instagram/beneslacus22