Na všetkých šesť duelov prvého kola nadstavbovej časti prišlo dokopy 13 940 divákov, čo predstavuje priemer 2 323 fanúšikov na jedno stretnutie. Nie je prekvapením, že tri najvyššie návštevy mali súboje zo skupiny o titul.

Najviac divákov, 5 111, navštívilo duel medzi domácou Dunajskou Stredou a Ružomberkom. Lepší vstup do stretnutia mal tretí DAC, keď po zaváhaní obrany otvoril skóre Roland Černák. V 39. minúte nastal sporný moment, keď Matúš Macík odhlavičkoval loptu spred vlastnej šestnástky, rozhodca posúdil situáciu ako hru rukou a udelil ružomberskému gólmanovi červenú kartu. Oslabení Liptáci v druhom polčase dvakrát inkasovali, keď sa presadili Erik Pačinda a Ľubomír Šatka. Mužstvo zo Žitného ostrova zvíťazilo 3:0 a v ligovej tabuľke napokon z druhej priečky zosunulo Slovan.

Sledujte nás aj na Instagrame – TU

FC DAC 1904 Dunajská StredaDruhý najvyšší počet fanúšikov zavítal na stretnutie označené ako Zápas mesiaca medzi štvrtou Žilinou a druhým Slovanom Bratislava. “Šošoni“ mali “Belasím“ čo vracať, keďže nedávno im v Myjave podľahli 6:0. Pod Dubňom však rovnaký scenár nepripúšťali. V 38. minúte otvoril skóre Samuel Mráz, štrnásť minút po zmene strán sa presadil Michal Škvarka a Žilina pred 4 715 divákmi zvíťazila 2:0.

MŠK ŽilinaV Trenčíne, ktorému patrí piata pozícia, sledovalo 2 026 fanúšikov súboj s prvou Trnavou. Spartak sa ujal vedenia v 23. minúte zásluhou Erika Jirku a päť minút po hodine hry zvýšil náskok hostí na rozdiel dvoch presných zásahov Kubilay Türk Yilmaz. V 81. minúte strelil kontaktný gól Hamza Čataković, no futbalisti z “Malého Ríma“ si postrážili víťazstvo 2:1 a na čele súťaže zvýšili svoj náskok na jedenásť bodov.

AS TrenčínV skupine o zotrvanie medzi elitou prišlo 752 divákov na duel tímov z východu republiky, v ktorom Michalovce privítali Prešov. Stretnutie sa skončilo remízou 0:0, vďaka čomu Tatran o bod predstihol Senicu a momentálne mu patrí predposledná pozícia a Michalovce sa o skóre vyšplhali pred Zlaté Moravce na priebežné v skupine druhé, celkovo ôsme, miesto.

MFK Zemplín Michalovce - 1. FC Tatran PrešovRovnako 752 fanúšikov zavítalo aj na duel medzi Zlatými Moravcami a Podbrezovou. Chlieb sa lámal v poslednej desaťminútovke. V 81. minúte videl domáci Damián Bariš druhú žltú a tak aj červenú kartu. Krátko na to vybojovali “Železiari“ pokutový kop, ktorý premenil Dávid Leško. Podbrezová vyhrala 1:0 a získala ďalšie dôležité tri body. Na desiatom mieste má pred jedenástym Prešovom osembodový náskok.

FC ViOn Zlaté Moravce - FK Železiarne PodbrezováNajmenší počet divákov 584, bol zvedavý na zápas domácej Senice s Nitrou. Hostia z Nitry potvrdili úlohu favorita minútu po hodine hry, kedy ich poslal do vedenia Miloš Šimončič. V 88. minúte videl po druhej žltej červenú kartu domáci Richard Celis a stal sa tretím vylúčeným hráčom kola. Na výsledku 1:0 pre futbalistov spod Zobora sa už nič nezmenilo. Nitra má na čele druhej skupiny osembodový náskok pred Michalovcami a Senica sa po týždni vrátila na poslednú priečku so stratou jediného bodu na jedenásty Prešov.

FK Senica - FC Nitra Zdroj: Futbalnet.sk | Foto: Facebook