Známe meno slovenského futbalu, no reprezentačného dresu sa zatiaľ nedočkal. Počas svojej kariéry pôsobil v Česku, na Slovensku, v Nemecku a Poľsku. Nehral síce za nijaké veľkokluby, no napriek tomu má doslova úžasné štatistiky. Reč je o rodákovi zo Svidníka.

Na Slovensku sa meno vybudoval v drese MŠK Žilina. Róbert Pich je futbalistom, ktorý si ešte nikdy neobliekol dres seniorskej reprezentácie Slovenska. V mládežníckych kategóriách dostal priestor len v jedinom zápase za Slovensko do 21 rokov. 59 minút v kvalifikačnom zápase o mládežnícke Euro 2011 proti Nórsku (1-4) je jeho jediná reprezentačná porcia. Pritom štatistiky ofenzívneho záložníka stoja minimálne za nomináciu do prípravných zápasov.

Pich odštartoval svoju kariéru v béčku Slávie Praha, odkiaľ najskôr putoval do Podbrezovej, potom do Banskej Bystrice. Po dvoch rokoch prestúpil do Žiliny, kde mal úctyhodné čísla. Za Šošonov odohral dohromady 116 zápasov, v ktorých strelil 35 gólov a pridal 15 asistencií. Nečudo, že si ho všimli v poľskom Śląsku Wrocław, ktorý ho kúpil. Po silnej sezóne 2014/15, kedy strelil Pich 11 gólov v 41 zápasoch ho za 300 000 eur predali Poliaci do nemeckého druholigového klubu 1. FC Kaiserslautern.

Lenže tam sa Slovák nepresadil, respektíve ani nedostal svoju šancu a tak sa už po polroku vrátil späť do Śląsku, najskôr na hosťovanie, to sa však zmenilo na trvalý prestup v januári 2017. Pich je v tomto klube mimoriadne vyťažovaným hráčom, v skončenej sezóne odohral všetkých 30 ligových duelov Ekstraklasy! S bilanciou 7 gólov a 3 asistencie sa stal druhým najlepším strelcov Wrocławu. Za tento klub odohral za celé obdobie svojho angažmánu dohromady už 234 zápasov, čo je úžasná vizitka.

Mimochodom, Wrocław si aj vďaka Pichovmu mimoriadnemu pričineniu zahrá kvalifikáciu o Európsku konferenčnú ligu, keďže Slovákov klub skončil na štvrtom mieste kvalitnej Ekstraklasy. Napriek tomu všetkému sa v reprezentácií Slovenska Pich zatiaľ neobjavil. 32-ročný slovenský futbalista tak potvrdzuje, že ani obrovská vyťaženosť a skvelé čísla nemusia znamenať povolanie do tímu najcennejšieho dresu. Verme však, že sa Róbert raz dočká reprezentačnej pozvánky.

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter