V posledných rokoch sme sa rozbehol akýsi zvláštny trend medzi európskymi veľkoklubmi. Niektoré z nich sa totiž rozhodli pre revolučnú zmenu. Ide o zmenu klubového loga. Naposledy sa tak rozhodli v Juventuse Turín, Atléticu Madrid a tentokrát k ním pribudne ďalší veľkoklub.

Ide o klub, v ktorom hráva Slovák Milan Škriniar. Vedenie Interu Miláno sa rozhodlo, že od sezóny 2021/2022 bude hrávať pod novým logom. Oficiálne predstavenie sa uskutočnilo práve dnes, 30. marca. Na klubovej stránke sa píše, že sa Inter zameral na vylepšenie svojej vizuálnej identity, aby sa otvoril publiku, ktoré je čoraz digitálnejšie a citlivejšie na estetiku.

inter

Inter dodáva, že práve prostredníctvom nového loga chce dosiahnuť globálne ciele a pritiahnuť rôzne vekové skupiny, pričom sa chce tiež etablovať ako ikona kultúry i športu. Nuž, ako tomu bolo v prípade Juventusu, aj tu sa väčšina fanúšikov búri a vôbec nie je spokojná s týmto krokom. Im ani širokej verejnosti však neostane nič iné, len si zvyknúť na nový šat.

Zdroj: Inter.it | Foto: Twitter | Video: Youtube/Inter