Paríž St. Germain neprežíva najlepšie obdobie, čo sa týka hernej formy. Tím okolo hviezdneho Neymara či Mbappého nemal v posledných zápasoch výraznú dominanciu a svojimi výkonmi vôbec neohuroval. Pod trénerom Tuchelom sa začína mierne triasť stolička.

Z posledných piatich duelov dokázal klub spod Eiffelovky vyhrať len 2 duely a to 3-0 proti Stade Rennes, ktorý je absolútne z formy a PSG tiež dokázalo vydrieť chudobné víťazstvo 1-0 proti Lipsku v Lige Majstrov. Porážka 2-3 v Monaku, kde Paríž totálne vybuchol, keď po prvom polčase viedol už 2-0 bola v sobotu podčiarknutá domácou remízou 2-2 s Bordeaux. Nemecký tréner Parížanov po zápase nešetril kritikou.

“S takou “snahou” s akou sme hrali druhý polčas nemôžeme hrať. Prvý polčas bol v pohode, hrali sme jednoducho. Ale stratili sme vážnosť dokončiť tento zápas, zabili sme ho. Chýbalo nám odhodlanie,” kritizoval 47-ročný rodák z Krumbachu, ktorý potom ešte pritvrdil.

“V druhom polčase nám chýbalo úplne všetko: disciplína, odhodlanie, skrátka úplne všetko. bolo to horšie ako proti Monaku. Obvykle by som si chránil svoj tím, ale dnes to absolútne neurobím. Neexistuje, aby sme takto stratili body po výbuchu v Monaku. Prehrali sme druhý polčas a je to totálna naša zodpovednosť, samozrejme aj moja. Nerozumiem, prečo si neplníme svoje povinnosti, prečo nehráme viac vážne. Proti Manchestru to musí byť úplne iný Paríž,” zakončil Tuchel ostrým tónom.

No veru Thomasovi Tuchelovi sa čas v Paríži začína pomaly ale isto krátiť. Zmluvu má síce do leta 2021, no nevyzerá to tak, žeby mal Nemec dokončiť sezónu na lavičke francúzskeho tímu. Spory s vedením klubu aj nevyberavá kritika celého tímu uberá jeho kreditu. Ak sa PSG nezlepší v ďalších zápasoch, je otázkou času, kedy si Tuchel pobalí kufre. Ako náhradou by mohol byť Massimiliano Allegri alebo Maurizio Pochettino. Druhý menovaný však preferuje angažmán v Premier League, takže taliansky kouč je momentálne najvážnejším kandidátom na zatiaľ Tuchelov post.

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter