FC Nitra hrala ešte v sezóne 2020/21 slovenskú najvyššiu súťaž. Po finančných problémoch však klub spadol až do III. ligy Západ. Očakávalo sa, že krajské mesto z nej tento rok postúpi, minimálne zotrvá. Nastal však scenár, ktorý asi nikto nečakal. Klub po reorganizácii spadol až do IV. ligy – Majstrovstvá regiónu. 

Lehota pod Vtáčnikom, Kozárovce či Boleráz. Tieto a im podobné kluby budú v ďalšej sezóne súpermi FC Nitra. Stalo sa tak potom, čo klub nezvládol svoju cestu v najvyššej regionálnej súťaži III. ligy Západ. Dôvod zostupu je jednoduchý – celý káder sa obmenil. Za „áčko“ tak hrali dorastenci – poniektorí nedosiahli ani plnoletosť.

Nitrania tak skončili až na 16. mieste, horšie na tom boli už len Levice a Partizánske. V 34 zápasoch zaznamenali 8 výhier, 2 remízy a 24 prehier. V jesennej časti boli výsledky z pohľadu na situáciu ešte prijateľné. Jarná časť však bola katastrofálna. Nitra v nej dosiahla len 1 víťazstvo a to hneď v prvom zápase proti Partizánskemu. Odvtedy prišla vlna trápenia, v ktorej získali len 2 body za remízy.

Zdroj: Flashscore.sk | Foto: Instagram/fc.nitra