Anglický Liverpool prežíva v súčasnosti fantastické obdobie. Od príchodu Jürgena Kloppa na trénerskú lavičku LFC sa klub po desaťročiach dočkal veľkých úspechov. Ovládnutie celej Premier League i Ligy Majstrov podčiarkujú viac ako úspešnú éru nemeckého trénera.

Obdivuhodné je, že Klopp nepotreboval na vybudovanie bojaschopného tímu stovky miliónov eur, čo ho odlišuje od Pepa Guardiolu a práve pre tento fakt mnohí považujú Nemca za najlepšieho trénera sveta. Klopp však nemyslí len na prítomnosť, ale pozerá sa aj smerom do budúcnosti. Svedčí o tom už potvrdená nová posila Liverpoolu.

The Reds posilní od leta ofenzívny záložník Fábio Carvalho. Tomu vyprší na konci sezóny platnosť zmluvy s Fulhamom a tak klub z Melwoodu za neho neuvidí ani cent. Carvalho je s Liverpoolom dohodnutý už dlhší čas, no LFC nechceli oznamovať jeho príchod oficiálne z dôvodu úcty k Fulhamu a jeho bojom o Premier League, ktoré sa medzičasom dostali do úspešného konca.

Carvalho je veľmi talentovaný a perspektívny hráč, má len 19 rokov. Ani jeho mladý vek mu nezabránil byť platným hráčom v ofenzíve Chalupárov. Jeho bilancia 10 gólov a 7 asistencií v 34 zápasoch náročnej druhej anglickej ligy jasne hovorí o jeho veľkom talente a veľkej pomoci Fulhamu smerom do Premier League. Carvalho podpíše s Liverpoolom zmluvu do roku 2027, jeho zdravotná prehliadka bola úspešná a preto tomu chýba už len jedno. Oficiálne predstavenie, ktoré sa uskutoční každú chvíľu.

Zdroj: Twitter | Foto: Instagram/liverpoolfc (1) (2)