Slovenské kluby nie sú obľúbenou destináciou mien zvučného kalibru. Skôr sa deje presný opak. V našich kluboch pôsobia hráči, ktorí sa až po prestupe a po nejakom čase dokážu vypracovať na futbalistov svetových kvalít. Dôkazom je napríklad Nemanja Matić.

Srbský hráč pôsobiaci v Manchestri United obliekal dres MFK Košice 2 roky podobne ako jamajská hviezda Bayeru Leverkusen, ktorá pôsobila v Trenčíne. Leon Bailey si už po svojom príchode do Nemecka podmanil celú Bundesligu a je v nej zvučnou persónou. Predovšetkým svojou rýchlosťou a technickou zručnosťou robí súperovým hráčom obrovské problémy a ťahá tím Farmaceutov skvelými štatistikami. Lenže po 4,5 roku možno bude meniť dres. Nie však ligu.

Nemecké zdroje uvádzajú, že do zoznamu možných posíl Borussie Dortmund na nadchádzajúce leto spadá aj Bailey. Dortmund totiž bude musieť nahradiť odchádzajúceho Jadona Sancha do Manchestru United a práve 23-ročný Jamajčan by mohol byť jeho nástupcom. V súčasnosti sa síce viac operuje vo Vestfálsku s menom Donyell Malen, ktorý oblieka dres PSV Eindhoven, no ak by tento transfer padol, Bailey by mal byť druhou voľbou.

Jamajčan pôsobil vo svojej kariére len v štyroch kluboch vrátane akadémií. Z jamajskej Phoenix All Stars Football Academy putoval do rakúskej dediny Anif, kde si ho všimli skauti Trenčína a podpísali ho. Bailey však pôsobil len v tíme do 19 rokov a bohužiaľ neokúsil trávniky našej najvyššej súťaže. Nič to nemení na tom, že po dvoch rokoch ho Trenčania speňažili a za 1,4 milióna eur predali do belgického Genku, odkiaľ po roku a pol putoval do Leverkusenu za 13,5 milióna eur. Dnes je jeho hodnota na úrovni 35 miliónov eur!

Zdroj: Fussballtransfers.com | Foto: Twitter