Mal to byť veľký prísľub do budúcna, ktorého si Paríž vychovával od jeho mladíckych čias. No on sa pred rokom vzbúril, z Francúzska odišiel a zabuchol za sebou dvere. Teraz trčí na lavičke veľkoklubu a nehráva, čo neušlo jeho bývalému zamestnávateľovi.

Tanguy Nianzou je považovaný za talent francúzskeho futbalu. Obranca, ktorého mnohí možno poznajú skôr podľa mena Kouassi, prestúpil počas minulého leta z Paríža do Bayernu. Bolo to úplne zadarmo, keďže vo Francúzsku mu skončila zmluva a ponúknutú odmietol. Dnes je realita taká, že počas prebiehajúcej sezóny naskočil len do jediného stretnutia ako striedajúci hráč. Bolo to v zápase proti Stuttgartu, kde odohral 21 minút. Tieto fakty neušli ani športovému riaditeľovi PSG, Leonardovi.

nianzou

Ten si do Nianzouho neváhal rypnúť. “Tanguy s nami hral Ligu Majstrov. Teraz strávil polrok v Bayerne bez hrania. Problémom je myslieť si, že raj nájdu všade. O tomto prestupe písali: ‘PSG stratilo mladú hviezdu!’, ale myslím si, že niekedy to nie je PSG, kto stráca, ale mladíci, ktorí odchádzajú z Paríža,” nechal sa počuť Leonardo.

To, že Nianzou nehráva Leonardovi neušlo. Ušlo mu však to, že 18-ročný stopér bojuje od začiatku svojho angažmánu v Nemecku so zraneniami a práve tie mu znemožňujú nastúpiť do zápasového rytmu. Momentálne je už Nianzou po zranení hamstringu, no musí nabrať potrebnú kondíciu, aby mohol zasiahnuť do zápasu. PSG je iste frustrované zo straty svojho klenotu, keďže nie je prvým, ktorý opustil ich klub zadarmo. Leonardo už stihol obviniť nemecké celky z drzej krádeže týchto mladíkov.

nianzou

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter