Nie každá sľubne rozbehnutá kariéra dopadne podľa hráčových predstáv. Ak totiž hráte za Manchester City, ste pripravený zbierať trofeje doma aj v Európe. Lenže niekedy vám futbalový osud nie je naklonený až napokon upadnete do zabudnutia. 

O tomto páde by vedel rozprávať Bony Wilfried. Ešte pred tromi rokmi ho City kupovali za 32 miliónov eur zo Swansea. V 46 zápasoch za Manchester City dokázal reprezentant Pobrežia Slonoviny streliť 11 gólov, čo nie je úplne zlá vizitka. Lenže následné zranenia členka a lýtkového svalu značne pribrzdili sľubne sa rozvíjajúcu kariéru Wilfrieda. V auguste 2016 došla vedeniu klubu trpezlivosť a hráča poslalo na hosťovanie do Stoke City. Tam to dopadlo ešte horšie. V 11 zápasoch sa presadil dvakrát.

bony wilfried sparta

To Manchester viac nemohol strpieť a za 13 miliónov eur poslal Wilfrieda nazad odkiaľ ho kupoval. Lenže tam utrpel vážne zranenie kolena, čo ho odpísalo na niekoľko mesiacov. Po tom, čo sa dal dokopy, nastúpil do pár zápasov, avšak v januári tohto roka zamieril do katarského Al Arabi, aby mohol pravidelne hrávať a zabojovať o miestenku do reprezentácie Pobrežia Slonoviny na Africký pohár národov, čo sa mu napokon podarilo. Nastúpil do 4 z 5 zápasov svojej krajiny na kontinentálnom šampionáte, kde krajina zo západu Afriky vypadla v štvrťfinále po penaltovom rozstrele s neskorším víťazom turnaja, Alžírskom.

Po letnom návrate z horúceho Kataru ostal Bony Wilfried bez klubu. Vo Swansea mu skončila zmluva a aktuálne trénuje so štvrtoligovým Newportom County, kde si však jeho prítomnosť pochvaľujú. “Excelentná pracovná morálka a profesionalita. Chlapci sa od neho veľa naučia,” povedal o ňom tréner Newportu Mike Flynn. Wilfried samozrejme rieši s agentom svoj budúci angažmán. Niekdajší hráč Sparty Praha, v ktorom béčku začínal s futbalom na “starom kontinente”, zatiaľ nemá na stole žiadnu ponuku. Čo s ním bude ďalej, je teraz otázne. Možno by svojmu bývalému klubu z Prahy mohol výraznejšie pomôcť, ak by dostal zaujímavú ponuku. Pre českú ligu by to bol ohromujúci prínos!

bony wilfried sparta

Zdroj: Isport.cz, Transfermarkt.com | Foto: Twitter