31-ročný kolumbijský kanonier Radamel Falcao sa po dvoch sezónach plných trápenia opäť dostal do streleckej pohody. Spoločne s Kylianom Mbappém likvidoval jednu obranu za druhou a celkovo sa presadil hneď tridsaťkrát.

Útočník so skúsenosťami z viacerých veľkoklubov sa stal nedávno najlepším strelcom v histórii svojej reprezentácie, ktorá má nádejne rozbehnutú kvalifikáciu o svetový šampionát v Rusku. To bude pre neho zrejme poslednou príležitosťou dosiahnuť na takomto podujatí veľký úspech. Aj z toho dôvodu sa stal z neho poradca pre Jamesa Rodrígueza, ktorý v súčasnosti nemá svoju budúcnosť vôbec istú.

James Rodríguez v drese Realu Madrid

25-ročný krídelník je od roku 2014 hráčom Realu Madrid, v ktorom však nepatrí medzi kľúčové postavy a často do zápasov nastupuje len z lavičky. Niet tak divu, že nie je úplne spokojný a zvažuje ponuky z Chelsea, Manchestru United či AC Milána.

,,Ak chce byť platným hráčom pre svoj tím a pre reprezentáciu, musí hrať so srdcom a rozhodovať sa tak, aby ho to spravilo šťastným. Či zvolí zotrvanie v klube alebo prestup, je len na ňom. James je fantastický futbalista a rozhodnutie proti svojmu srdcu by ho mohlo negatívne ovplyvniť, čo by bola obrovská škoda,” povedal Falcao na margo špekulácií okolo svojho reprezentačného spoluhráča a bývalého kolegu z FC Porto.

James v akcii proti Uruguaju.

James je aj napriek mladému veku tretím najlepším strelcom kolumbíjskej reprezentácie, pričom na lídra Falcaa stráca len šesť gólov. Práve oni dvaja spoločne s Cuadradom či Baccom majú byť hlavnými ťahúňmi svojej krajiny v kvalifikácií a následne v Rusku.

Mal by James odísť z Realu Madrid?

Loading ... Loading ...

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.