Francis Ngannou je francúzsky Kamerúnčan, ktorý si chcel splniť svoj sen a tak sa z rodnej vlasti presťahoval do Francúzska. Behom pár rokov sa z chlapíka bez domova stal postrach UFC!

31-ročný Ngannou odolal v rodnej vlasti gangom a zlému vplyvu otca, ktorý bol pouličným bitkárom a mal neustále problémy so zákonom. Chlapec mal od detstva robustnú postavu, veľkú silu a každý v ňom videl otca. Francis si ale išiel za svojim a keď mal 22 rokov, tak začal trénovať box. O štyri roky neskôr odišiel do Francúzska, aby si splnil sen.

Sledujte Športový Magazín aj na Instagrame – TU

Ngannou chcel byť svetovým šampiónom v boxe. V Paríži to nemal jednoduché. Bol cudzincom a bezdomovcom, preto bolo preňho hlavné nájsť si miesto na prespanie, dobré stravovanie a potom telocvičňu. Tú si zháňal u trénerov so slovami: “Som tu nový a som bezdomovec. Nemám žiadne peniaze, ale neprišiel som žobrať. Chcem len miesto na trénovanie, lebo budem svetový šampión.”

Jeho zjav učaroval francúzskemu veteránovi MMA Fernandovi Lopezovi Owonyebemu, ktorý si ho vzal pod krídla v MMA Factory a nakoniec ho aj prehovoril na presedlanie do MMA. Rok na to už bojovali v promo organizácii 100% Fight. V druhom zápase Ngannou prehral výrokom rozhodcom, ale potom sa odrazil k víťaznej šnúre, ktorá vyústila až do podpisu zmluvy s UFC v roku 2015.

Francis Ngannou a Fernando Lopez Owonyebe, tiež rodený Kamerúnčan.

V doterajších šiestich dueloch UFC je Francis Ngannou neporazený. Naposledy si to odniesla tri dni dozadu svetová jednotka ťažkej váhy UFC Alistair Overeem. Holanďan je držiteľ titulu viacerých organizácií, ale ani to mu nepomohlo a už v prvom kole padol k zemi po zničujúcom údere “Predátora”, ako je Ngannou prezývaný.

K vytúženému titulu šampióna ťažkej váhy UFC mu tak chýba vyzvať a poraziť Američana Stipe Miocica. Francis Ngannou má aktuálne bilanciu v MMA 12 zápasov – 11 víťaztiev (7 K.O., 4 submission), 1 prehra výrokom rozhodcov.

Francis Ngannou brutálne K.O. vs Alistair Overeem

Sledujte Športový Magazín aj na Instagrame – TU

Zdroj: Bleacherreport.com, Deadspin.com | Foto: Instagram, Twitter | Video: YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Flash
Prináša športové novinky rýchlosťou blesku! Kvôli obľúbenému športu odletel až do kolísky hokeja, aby tam prežil doposiaľ najväčšie dobrodružstvo a zároveň si vychutnal množstvo zápasov z najprestížnejšej hokejovej ligy sveta.