Yaya Touré je stále hráčom Manchestru City aj napriek tomu, že jeho rola v tíme už nie je taká dôležitá, ako tomu bolo po minulé roky. Včera celému svetu prostredníctvom účtu na Twitteri oznámil dôležité rozhodnutie.

34-ročný futbalista z Pobrežia Slonoviny ohlásil, že by sa veľmi rád vrátil do reprezentácie a verí, že so “Slonmi” vyhrá ďalšiu trofej. Touré presne povedal: “Milujem svoju krajinu a som voľný pre reprezentačný výber. Chcem pomôcť ďalšej generácii a použiť všetky moje skúsenosti, aby ľudia z Pobrežia Slonoviny boli hrdí.”

Touré bol súčasťou tímu, ktorý v roku 2015 vyhral Africký pohár národov, ale potom oznámil koniec reprezentačnej kariéry, lebo sa chcel sústrediť na tú klubovú. Príchodom Pepa Guardiolu sa jeho čas na ihrisku čoraz viac scvrkáva.

Po predĺžení kontraktu v lete o jeden rok odohral dokopy iba 11 zápasov, z toho len 5 v Premier League, čo je žalostne málo. Možno aj preto sa chce vrátiť do reprezentácie. Uvidíme, či sa naopak dni Yayu Tourého v bledo modrom drese náhodou nechýlia ku koncu.

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk