FC Barcelona nezažíva ani z výsledkového hľadiska nejaké extra dobré obdobie, no nemôže za to zlá defenzíva, ale skôr „impotentný“ útok. Len v jednom z ostatných ôsmych duelov sa presadila Barca viac ako raz v zápase, na čo sme u nej rozhodne neboli zvyknutí. Kto by mohol vyriešiť strelecké suchoty?

Áno, Xavi by sa mohol v prípade doliečenia opôr spoľahnúť na góly Fatiho, Dembélého, gólostroj sa očakával od Depaya. Luuk de Jong ako núdzová voľba prakticky nehráva. Avšak, riešením je zisk plodného kanoniera. Pre Barcelonu, žiaľ, v jej finančnej situácií neprichádza do úvahy zisk nejakého multimiliónového kanoniera.

Xavimu ale do oka padol brazílsky futbalista, ktorý kraľuje strelcom švajčiarskej Swiss league. 23-ročný Arthur Cabral strelil v trinástich kolách trinásť gólov, vrátane Konferenčnej ligy a jej predkola je už na dvadsiatich troch presných zásahoch.

Podľa Transfermarkt je suverénne najcennejším hráčom na švajčiarskych trávnikoch s 15-miliónovou hodnotou, veď nik v lige nestojí ani polovicu. Na koľko si ho bude ceniť jeho klub, ktorým je FC Basel 1893, nevedno. Avšak, tento klub v ostatnom desaťročí hneď za deväť hráčov zinkasoval najmenej 10 mil. € a rekordérom je 26-miliónový Embolo. Takže nejaký predaj pod cenu zrejme nie je v hre. Barcelona však začala hráča intenzívne monitorovať.


Zdroj: Mundodeportivo.com | Foto: Twitter/FC Barcelona