Anglická Premier League patrí medzi súťaže s najvyšším podielom cudzincov a Francúzi patria medzi tých najfrekventovanejších. Len v aktuálnej sezóne ich majú elitné anglické celky na súpiskách 29 a od sezóny 1992/93 ich prešlo touto súťažou viac než dvesto. Ktorí sú tí najlepší?

Ako prvý mnohým napadne Thierry Henry, donedávna najlepší ne-anglický strelec v histórii súťaže. Slávny portál Sportskeeda ho pochopiteľne zaradil aj do ideálnej francúzskej zostavy histórie Premier League. V ofenzíve mu robia spoločnosť jeho dlhoročný spoluhráč Robert Pires, kontroverzný Eric Cantona a Nicolás Anelka, ktorý vystriedal behom dlhej kariéry hneď šesť anglických celkov, a to vrátane Arsenalu, Chelsea, Manchestru City či Liverpoolu.

V bráne redaktori uprednostnili dlhoročnú jednotku Tottenhamu a kapitána majstrov sveta z roku 2018 Huga Llorisa (za ktorého je možné hlasovať v ankete o TOP brankára 21. storočia) pred jeho nemenej slávnym predchodcom Fabienom Barthezom, ktorý strávil štyri sezóny v Manchestri United. Vynechaný nie je ani Wiliam Gallas, ktorý dokázal vystriedať pôsobenie vo všetkých troch špičkových londýnskych celkoch (Arsenal, Chelsea aj Tottenham). 

Tvorcovia nezabudli ani na neúnavného N´Gola Kantého či Patricka Vieiru, naopak, červenú dostali niekdajší najdrahší hráč planéty Paul Pogba či Sylvian Distin, hoci behom rokov 2002-2016 odohral v Anglicku 469 duelov, a teda viac, ako ktorýkoľvek iný jeho krajan v histórii súťaže.

Pred tým, ako sa pozriete na elitnú jedenástku, nezabudnite zvoliť svoj najobľúbenejší anglický tím, pričom najviac hlasov dostal zatiaľ Manchester United.

Zostava:

Zdroj: Sportskeeda.com | Foto: Twitter, Chosen11.com