serena williams pokuta

Ani na tohtoročnom Wimbledone nebola núdza o kontroverzné situácie. Niektoré z nich sa organizátori tohto prestížneho grandslamového turnaja rozhodli potrestať finančnou pokutou. Potrestanými boli Serena Williamsová, Fabio Fognini a Nick Kyrgios.

Najväčšiu čiastku musí uhradiť 23-násobná grandslamová šampiónka a bývalá svetová jednotka. 10 000 dolárov jej vymerali usporiadatelia za ničenie trávnatého koberca v jednom z tréningových kurtov All England Clubu. Serena ešte pred začiatkom turnaja nahnevane hodila raketu po jednej z výmen na spomínanom tréningovom kurte, čím poškodila dvorec. Starostlivosť o trávnatý povrch je určite náročná práca, no trest bol pre Američanku dosť prísny, keďže takéto scény sú v tenise na dennom poriadku.

Bez povšimnutia neostali ani nešportové skutky azda najväčších búrlivákov vo svetovom tenise. Nick Kyrgios bol finančne potrestaný za nešportové správanie v obidvoch svojich zápasoch. Za reči zinkasoval dokopy 8000 dolárovú pokutu. Talian Fabio Fognini na seba strhol pozornosť keď prehlásil, že si želá, aby na All England Club padla bomba. Toto vyhlásenie ho stálo 3000 dolárov.

Prinútia takéto finančné tresty tenistov k lepšiemu správaniu na dvorcoch? V porovnaní s ich platmi a odmenami je to pre nich nebadateľná finančná ujma, takže odpoveď na predchádzajúcu otázku je pravdepodobne negatívna. Istotne by sa dali nájsť aj iné prísnejšie formy trestov. Ako by ste potrestali tenistov vy?

nick kyrgios

Zdroj: Sport.cz | Foto: Twitter