Rokovania medzi hráčom a klubom o novej zmluve vôbec nie sú jednoduché. To však neospravedlňuje hráčov na tomto zozname, ktorí zarábajú veľa a nehrajú vôbec, alebo ďaleko zaostávajú za očakávaním. Pozrite si 10 najhorších kontraktov vo futbale.

10. Fraser Forster

31-ročný brankár Southamptonu, ktorý “požiera” 70 000 libier týždenne patrí medzi najlepšie platených hráčov “Svätcov“. Preto je na neuverenie, že počas celej minulej sezóny odchytal neuveriteľné jedno stretnutie proti West Hamu, v ktorom inkasoval 3 góly. Jeho trhová hodnota sa pohybuje na 8 miliónoch eur a jeho kontrakt je v Southamptone platný až do roku 2022.

9. Jesé

Peniaze nie sú v Paríži St. Germain veľkým problémom, no slušná čiastka prúdi na účet Jesému. 100 000 libier týždenne krídelníkovi, ktorý minulú sezónu odohral za Parížanov iba jednu jedinú minútu vo Francúzskom pohári sú, povedzme si otvorene, náramným plytvaním. 26-ročného Španiela poslal v januáMjjhjri tím do Realu Betis, kde celkovo odohral 18 stretnutí. Po skončení sezóny sa opäť vrátil do Paríža, ktorý pre neho hľadá vhodných kupcov. Trhová hodnota bývalého hráča Realu je vo výške 5 miliónov, kontrakt s PSG má do roku 2021.

8. Jack Wilshere 

Čo si tak asi mohla myslieť generalita West Hamu keď urobila z niekdajšieho hráča Arsenalu najvyššie plateného hráča klubu? Asi neboli veľmi prekvapení keď Angličan zmeškal polovicu sezóny kvôli zraneniam. Wilshere poberá 100 000 libier týždenne a aj napriek tomu, že jeho kontrakt je platný ešte 2 sezóny, ťažko veriť, že 27-ročný záložník zohrá kľúčovú rolu v tíme.

7. Antonio Donnarumma

Súrodenec slávnejšieho Gianluigiho poberá najnižší plat z nášho zoznamu, ale to neznamená, že jeho zmluva s AC Milánom je výhodná. Kúpa Taliana sa uskutočnila iba z jediného dôvodu – presvedčiť jeho brata aby ostal v klube. Za dva roky odchytal Antonio 2 zápasy. Na plat sa však sťažovať nemôže, 50 000 libier týždenne neznie až tak zle. Bude však zaujímavé sledovať, kam povedú jeho kroky ak jeho brat z klubu odíde.

6. Phil Jones

Je ťažké vysvetliť, prečo Manchester United vylepšil svojmu menej využívanému stopérovi zmluvu tak mohutným spôsobom. Ktovie čo 120 000 libier za týždeň a kontrakt do roku 2024 nebudú raz na Old Trafford ľutovať.

5. Philippe Coutinho

Po Luisovi Suárezovi a Lionelovi Messim je Coutinho tretím najlepšie plateným hráčom Barcelony. Lenže od hráča, ktorý prišiel za 145 miliónov eur a poberá 200 000 libier týždenne sa určite čakalo viac než čo predviedol doteraz. 18 gólov a 8 asistencií v 68 zápasoch La Ligy sú asi dobrým dôvodom na to, aby Barca ľutovala kráľovské podmienky, ktoré Brazílčanovi ponúkla. Možno sa však Coutinho do roku 2023 (kedy mu končí zmluva) prebudí a zohrá v tíme kľúčovú úlohu.

4. Gareth Bale

Realu Madrid sa sčasti dá odpustiť moment keď urobil z Balea jedného z najlepšie platených hráčov sveta. Po tom čo Walesan prišiel do hlavného mesta Španielska, patril medzi najlepších hráčov sveta a s Realom dosiahol významné úspechy. Všetko sa však zmenilo v posledných rokoch keď 29-ročného krídelníka sužovali zranenia rôzneho charakteru a nebol schopný odohrať väčšie množstvo zápasov. 350 000 libier týždenne z neho robia veľkého kandidáta na odchod z Madridu v tomto prestupovom období. Zmluvu má do roku 2022.

3. Mesut Özil

S cieľom udržať Nemca vo svojom kádri, ponúkol Arsenal Özilovi plat 350 000 libier ročne. Už teraz však “The Gunners” ľutujú. Jeho forma od podpisu zmluvy išla rapídnym spôsobom nadol a je nepravdepodobné, žeby 30-ročný ofenzívny záložník ostal v Londýne až do roku 2021. Záujem má Fenerbahce.

mesut ozil arsenal

2. Danny Drinkwater

Zatiaľ čo Antonio Donnarumma a Fraser Forster dostávajú veľa peňazí za minimum, Danny Drinkwater dostáva v Chelsea zaplatené za absolútne nič. Po majstrovskej sezóne v Leicestri s ním “The Blues” podpísali šokujúci 5-ročný kontrakt s týždenným platom 100 000 libier. Suma sumárom; 1 odohraný zápas za celú sezónu 2018/19 označuje zmluvu Drinkwatera a Chelsea slovom “bizarná”.

danny drinkwater chelsea

  1. Alexis Sánchez

Ťažko hľadať horšiu zmluvu vo svetovom futbale, akú uzavrel Manchester United s Alexisom Sánchezom 22. januára 2018. 391 000 libier týždenne spolu s bonusmi však mzda Čiľana atakuje 500 000 libier za 7 dní. Možno najhorší transfer “Červených diablov” v histórií. Celkovo odohral Sánchez za United 45 zápasov, v ktorých zaznamenal chabých 5 gólov, ku ktorým pridal 9 asistencií. Zmluvu s Manchestrom má do roku 2022. Či sa dovtedy Sánchez prebudí je otázne. S 30-ročným krídelníkom to však nevyzerá ružovo.

alexis sanchez manchester utd

Zdroj: 90min.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter