Arsenal FC mal ešte do včerajšieho dňa nádej na účasť v Lige majstrov v nasledujúcej sezóne. Tá sa ale po bezzubom výkone Londýnčanov rýchlo rozplynula. Zverenci Arsèna Wengera totižto zaslúžene prehrali na pôde Atlética Madrid v pomere 1:0 a Európsku ligu tak opúšťajú priamo pred bránami finále. Táto prehra je zároveň aj trpkou rozlúčkou pre 68-ročného manažéra s Európou.

Wenger oznámil svoje rozhodnutie opustiť klub ešte v apríli, potom čo v Londýne pôsobil už takmer 22 rokov. Počas svojej bohatej kariéry získal s Arsenalom tri ligové tituly a taktiež sedemkrát FA Cup. Nikdy sa mu ale nepodarilo získať žiadny európsky pohár a tento status sa už nezmení. Sám Francúz dokonca priznal, že ho tento fakt psychicky položil až na úplne dno.

“Je to veľmi, veľmi, veľmi, veľmi smutné. Je mi to veľmi ľúto opustiť klub po takomto vypadnutí. Bude to chcieť trochu času, kým sa z toho dostanem a až potom uvidím, čo bude so mnou ďalej. Momentálne nemám žiadne plány. Som veľmi sklamaný a frustrovaný, pretože sme opustili súťaž po veľmi zlom výkone, ktorý sme predvádzali 180 minút. Naspäť to už ale nevezmem.”

Arsene Wenger

Zdroj: Soccerway.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.