Debaty na tému Lionel Messi vs. Cristiano Ronaldo sú súčasťou futbalu už takmer 10 rokov. Najlepšieho hráča spomedzi dvoch velikánov sa snažia vybrať chlapi pri pive, malí chlapci v škole, ale i hviezdy svetového futbalu.

Takmer každý z bývalých či stále aktívnych futbalistov alebo trénerov vyberie z dvojice toho, s kým v klube pôsobil. Špecifickým prípadom sú niektorí hráči talianskeho Juventusu na čele s Gigim Buffonom. Väčšina z nich totiž vyberie Cristiana Ronalda, a to z jednoduchého dôvodu – portugalský kanonier bol ešte v drese Realu Madrid ich nočnou morou, veď svojimi gólmi ich nejedenkrát pripravil o trofej Ligy majstrov.

Ďalšou hviezdou svetového futbalu, ktorá prezradila svojho favorita z dvojice večných rivalov, je Wayne Rooney. Ten pôsobil s Ronaldom v Manchestri United a spolu vytvorili skvelý útočný záprah, ktorý v roku 2008 získal trofej Ligy majstrov. Aj preto mnohí očakávali, že iné meno než to Ronaldovo nepovie. V jednom z rozhovorov po prestupe do DC United sa pre jedno z miestnych rádií v šou zvanej “Pardon My Take” vyjadril úplne jasne a bez zaváhania: “Messi. Obaja sú zrejme dvaja najlepší hráči histórie, ale Messi je v mojich očiach ten úplne najlepší vôbec,” prezradil vybral svojho favorita Wayne, z ktorého bleskovej odpovede zostal zaskočený aj moderátor.

Wayne Rooney a odpoveď na otázku Ronaldo vs Messi

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter