Peter Sagan aktuálne bojuje na etapových pretekoch Okolo Švajčiarska. Ako každoročne by rád aj tento rok pridal nejaké to víťazstvo. Veľkú šancu mal už v druhej etape. Podľa jeho slov však rozhodla pasivita súperov a slovenský cyklista neváhal priamo do kamier ostro skritizovať svojich protivníkov.

Trojnásobný majster sveta sa ako jeden z mala šprintérov udržal v hlavnej skupine až do konca. Na posledných kilometrov sa však na sólo únik odhodlal jazdec Astany Luis León Sánchez. Slovák mal pri sebe už iba jedného tímového kolegu a preto nemal možnosť, aby vyslal ľudí na dostihnutie unikajúceho španielskeho jazdca. V tíme Sunweb však bola situácia úplne odlišná.

Spomínaný celok mal totiž na čele pretekov hneď päticu jazdcov, no podľa Saganových slov neurobil nič preto, aby sa dotiahol na pretekára v úniku, ktorý to aj vďaka tomu dotiahol do víťazného konca. Petra Sagana a jeho tím tak môže tešiť aspoň druhé miesto, ktoré si vybojoval v následnom špurte. Viac vám o tom povie samotný Peťo v rozhovore pre RTVS.

Peter Sagan – kritika súperov po 2. etape Okolo Švajčiarska

Foto|Video: Facebook/Šport v RTVS, Twitter