Okamžite po návrate z reprezentačných zrazov nás čakajú v anglickej Premier League viaceré ostro sledované zápasy. Najväčšiu pozornosť zrejme bude pútať sobotný duel medzi Tottenhamom a Manchestrom City, no čo sa týka aktuálneho tabuľkového postavenia, vyčnieva duel medzi aktuálne tretím a prvým tímom súťaže po 8. kole.

Liverpool v prípade triumfu poskočí do čela tabuľky (ak teda zaváha Tottenham), zatiaľ čo prípadná prehra na domácom trávniku by mohla znamenať prepad na 6. miesto. Tú si pochopiteľne na Anfielde nepripúšťajú, veď niečo také sa im vrámci Premier League pritrafilo naposledy 23. apríla 2017, keď doma nestačili na Crystal Palace 1:2. Odvtedy v 63 dueloch The Reds 52 krát vyhrali a v 11 prípadoch si body so súperom podelili, to všetko so skóre 166:42 (teda priemerne 2,63:0,67 na zápas).

Nemecký manažér ale pri pohľade na zoznam absentérov rozhodne nemôže mať práve úsmev na tvári. S určitosťou sú mimo van Dijk, Gomez, Alexander-Arnold, Salah, Oxlade-Chamberlain, pravdepodobne nebudú môcť zasiahnuť do duelu ani Rhys Williams, Henderson, Fabinho či Thiago. Teda najmä defenzíva je poriadne mučená absenciami. Ako to teda Klopp poskladá proti aktuálnemu lídrovi, ktorý strelil v domácej lige zatiaľ slušných 18 gólov, z toho 13 na ihriskách súperov, kde navyše ešte nestratil ani bod?

Pravdepodobná zostava

Dá sa predpokladať, že Klopp tak bude musieť spoliehať skôr na ofenzívnu silu a pri aktuálnej forme Jotu a komplexnosti Firmina je reálne, že The Reds vybehnú do zápasu vo formácii 4-2-3-1. Pri absencii Alexandra-Arnolda si asi odkrúti ligový debut Grék Tsimikas, po boku Matipa sa na poste stopéra zrejme predstaví Phillips, hoci Fabinhov stav detailne monitorujú. Do základu by sa pri absencii Salaha mohol v lige po prvýkrát v sezóne 2020/21 dostať Minamino tradične naskakujúci len z lavičky.

„Očakávam veľmi otvorený zápas a víťazstvo Liverpoolu, pričom oba tímy sa strelecky presadia,“ zaprognózoval si niekdajší hviezdny útočník Michael Owen a väčšina fanúšikov s ním zrejme súhlasí. Len dodáme, že zápas začína v nedeľu o 20:15 nášho času a Leicester sa pokúsi ukončiť nepriaznivú sériu proti Liverpoolu, veď ostatných troch sezónach je bilancia 5-1-0, a teda na body 16 vs 1.

holandskú spoluprácu tak skoro v drese LFC neuvidíme…

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Sportskeeda.com | Foto: Twitter, Chosen11.com