Zdeno Chára patrí už teraz medzi legendy nie len slovenského, ale aj svetového hokeja. Vo veku 43-rokov stále brázdi klziska NHL a vie si aj viac ako kvalitne privyrobiť. Navyše, za celú svoju kariéru v zámorí si prišiel na absolútne grandióznu čiastku. 

Skúsený obranca odohral v základnej časti Národnej hokejovej ligy 1553 duelov, v ktorých nazbieral dovedna až 656 bodov (205+451). Okrem toho pridal aj 182 stretnutí vo vyraďovacej časti, kde si pripísal 68 bodov (18+50). Poďme sa však pozrieť na jeho mzdu.

VIDEO: 19-ročný Chára knokautuje svojho súpera –TU–

Aktuálna zmluva vyprší slovenskému obrovi po skončení aktuálnej sezóny. Tú podpísal pred týmto ročníkom na jeden rok, pričom garantovanú čiastku 2 milióny dolárov si mohol navýšiť prípadnými bonusmi o ďalších 1,75 milióna dolárov. Vzhľadom na jeho vek ide o viac ako luxusný plat.

Ešte ohromnejšie je však číslo, ktoré hovorí o tom, koľko si mal Zdeno Chára zarobiť počas celej svojej zámorskej kariéry. Webový portál CapFriendly.com uvádza, že tento kapitán Bostonu Bruins si dovedna prišiel na zárobok takmer 98 miliónov dolárov. Za svoj poctivý prístup k hokeju a pracovitosť si však tieto peniaze zaslúži.

Na záver však treba pripomenúť, že ide o hrubú mzdu pred zdanením, avšak tak či tak sa jedna o obrovské peniaze. Tie však v zámorí nezarobil len Chára, ale napríklad aj Marián Hossa a jeho trenčiansky kolega Marián Gáborík, ktorým každoročne na účet pribudne taktiež nemalá čiastka a to aj napriek tomu, že už aktívne nehrávajú. Aktuálne má však najväčší ročný príjem zo Slovákov v NHL Tomáš Tatar.

Zdroj: Eliteprospects.com, Capfriendly.com | Foto: Twitter, YouTube