Ako zrejme viete, v aktuálnom ročníku sme sa na hokejových klziskách na Slovensku vrátili k formátu s barážou o Extraligu medzi jej najhorším tímom a víťazom TIPOS SHL (druhej najvyššej súťaže), ktorý sme tu mali vo väčšine ostatných sezón.

Je to téma, na ktorú majú mnohí rozličné názory. Niektorí zastávajú (napríklad aj v diskusiách na sociálnych sieťach) názory, že baráže sú zbytočné, ďalší ľudia ich preferujú a myslia si, že by mali byť kľudne aj rozšírené na viac klubov. Nás zaujímalo, aký model preferujete vy, fanúšikovia Športového magazínu. Výsledok ukázal, že súčasná baráž nie je podľa fanúšikov vhodnou alternatívou. Hlasovalo za ňu len 6% fanúšikov! A to je vskutku nízke percento. Ktoré možnosti ju teda výrazne prevýšili?

Víťazom so 45-percentným podielom hlasov sa stal model bez baráže s jedným priamym postupujúcim a jedným priamym zostupujúcim. Z barážových možností sa stala dominantnou 4-členná (11. a 12. klub Extraligy a 1. a 2. tím SHL) s 30-percentným podielom hlasov. Ostatné možnosti ako 6-členná (poslední dvaja a prví štaria či poslední štyria a prví dvaja) alebo 8-členná baráž získali jednociferné percentuálne podiely.

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter, Facebook