Talentovaných hokejistov je na Slovensku podľa mnohých stále menej, o čom svedčia aj výkony na mládežníckych šampionátoch či holý fakt, že do NHL bolo draftovaných za ostatné štyri roky len osem hráčov, z čoho len dvaja do stého miesta. O to viac by sme sa mohli prizerať na to, aký ohromný potenciál má v sebe stále len 15-ročný Juraj Slafkovský.

Mladý Košičan sa mimo svojej vlasti vydal už ako 14-ročný po sezóne 2017/18. V nej preukázal ohromný talent a dokázal predčiť drvivú väčšinu oveľa starších spoluhráčov či protihráčov. Ešte pred dovŕšením 14. narodenín mal v drese HC Košice úchvatnú bilanciu 30+24 v 23 dueloch v extralige U16. Na jar 2018 dostal šancu dokonca medzi dorastencami v Extralige U18, kde mal priemer 0,78 bodu na zápas.

V sezóne 2018/19 si vyskúšal pôsobenie v mládežníckych výberoch Hradca Králové i v akadémii salzburského RB. Ani tu sa nestratil, veď v Česku atakoval hranicu dvoch bodov na zápas v lige U16. Ohromný potenciál slovenského útočníka si tak všimli skauti vo Fínsku a aktuálne pôsobí v štruktúrach TPS Turku. A darí sa mu nad mieru, veď ako 15-ročný zaznamenal v lige U18 v 35 dueloch 46 bodov a dokonca už trikrát nastúpil aj za tím U20, pričom na konte má tri asistencie.

Jeden z gólov Juraja Slafkovského v drese TPS U18:

 

Keďže 16. narodeniny oslávi 30. marca, nič mu nebráni v tom, aby sa zúčastnil vstupného draftu do NHL v roku 2022, pričom aktuálne štatistiky v sledovaných fínskych súťažiach mu predpovedajú veľmi svetlú budúcnosť. A kto vie, možno sa po prvýkrát od roku 2013 dočkáme hráča v 1. kole spomínaného draftu. Vtedy si v 1. kole z 27. miesta Columbus vybral Marka Daňa.

Pred pár dňami debutoval aj v slovenskej reprezentácii do 18 rokov a hneď zaznamenal túto skvelú asistenciu:

Zdroj: Eliteprospect.com | Foto,Video: Twitter, Streamable.com