Real Madrid podľa viacerých médií plánuje v lete nie len veľké nákupy (hovorí sa o lukratívnej ponuke za Haalanda), ale mohlo by dôjsť aj k početnému výpredaju. Pozrime sa teda, aký veľký obnos peňazí by mohol teoreticky madridský klub získať, ak by každého zo spomínaných hráčov predal za jeho aktuálnu trhovú cenu.

V prípade odchodov z madridského celku sa zo súčasného kádra spomínajú mená ako Marcelo, Isco a Mariano Díaz. Okrem nich však môže Real Madrid predať aj niektorých z futbalistov, ktorí sú na hosťovaní (Gareth Bale, Dani Ceballos, Brahim Díaz). Aký by teda mohla byť výsledná suma z ich predaja?

Bale do Manchestru?

Trhové ceny jednotlivých hráčov

Marcelo – 10 miliónov eur

Isco – 20 miliónov eur

Mariano Díaz – 10 miliónov eur

Brahim Díaz – 14 miliónov eur

Dani Ceballos – 32 miliónov eur

Gareth Bale – 20 miliónov eur

Jesús Vallejo – 5 miliónov eur

Borja Mayoral – 10 miliónov eur

Výsledok

Real Madrid by tak čisto teoreticky mohol z predaja týchto svojich “nepotrebných” hráčov získať dovedna sumu 121 miliónov eur, za čo by sa už veru dal kúpiť veľmi slušný futbalista. Treba do toho zarátať aj to, že množstvo peňazí by sa ušetrilo aj na výplatách. Samozrejme, ide čisto o teoretický výpočet, pretože je kľudne možné, že niektorých hráčov “Biely balet” nepredá, alebo im (Bale, Marcelo) umožní odísť zadarmo, len aby odľahčil náklady klubu na ich mzdy. Snahu vedenia Realu Madrid získať z predaja svojich futbalistov čiastku aspoň 100 miliónov eur, však už deklarovali aj viaceré španielske média.

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter