Príchody Philippeho Coutinha a Yerriho Minu do tímu FC Barcelona sa museli zákonite odraziť v následnej prestupovej politike klubu. Po veľkých nákupoch prišiel čas predaja a katalánsky veľkoklub už opustil prvý z hráčov.

O jeho odchode sa špekulovalo veľmi dlho a čakalo sa, že odíde už v lete 2017. Vtedy sa tak napokon nestalo, ale január 2018 bol už jeho (zrejme) posledným mesiacom v metropole Katalánska. Reč je o Arda Turanovi.

Arda Turan si urobil výborné futbalové meno v tíme Galatasaray, ktorého je odchovancom. Neskôr pôsobil v Atléticu Madrid, ktorý po štyroch rokoch vymenil za Barcelonu. Do katalánskeho klubu prestupoval za 34 miliónov eur. Svoj potenciál však v tomto mužstve nikdy nepotvrdil.

Hráč, ktorý si zatiaľ pripísal rovných 100 štartov za turecký národný tím, sa stal oficiálne posilou klubu Istanbul BB. Ten ho získal z Barcelony na hosťovanie do júna 2020. Cena za toto hosťovanie je podľa webu Transfermarkt 12 miliónov eur.

30-ročný Arda Turan sa tak po siedmych rokoch vracia do svojej rodnej krajiny a určite sa už teší na svoj prvý štart v tejto sezóne, pretože v tíme Barcelony sa ho počas jesene 2017 nedočkal.

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D