Vypadnúť po absolútne rovnocenných partiách s klubom, ktorý vyhral 22 z ostatných 25 ročníkov gréckej ligy, nie je otupné. Pre psychiku to nie je ani jednoduché. Avšak pozerať sa na to ako na sklamanie? To ani náhodou.

Slovanisti v odvete predviedli pred viac ako 18 tisíc fanúšikmi skvelé výkony, nezlomnosť a navzdory hraniu v početnej nevýhode behom náročného predĺženia neboli ani v ňom horším tímom. Podľa Transfermarkt má pritom hneď 22 hráčov Olympiakosu vyššiu trhovú hodnotu než najcennejší hráč Slovanu.

Celková hodnota kabíny nášho majstra je 19,4 milióna eur, v prípade Olympiakosu je to 119,65 milióna eur. O sto mega viac. Šesťnásobná. Napokon rozhodli dve zahodené jedenástky za priaznivého stavu. Žiaľ, aj taký je futbal. V túto chvíľu sa mohol Slovan pripravovať na cyperský Apollon Limassol a mať vo vrecku aspoň Konferenćnú ligu. A nádej na Európsku ligu.

Aktuálne je realitou bosenský Zrinski Mostar a Konferenčná liga nie je istá. Slovan však bude favoritom. Navyše, aj v tomto zlom treba hľadať benefity. Verme v postup nášho zástupcu. Odmeny za Konferenčnú ligu sú porovnateľné s tými za Európsku ligu. Navyše, v Európskej lige je šanca aj na postup ďalej či aspoň na viac získaných bodov. Práve to by mohlo byť v túto chvíľu povzbudzujúce a motivujúce. Hlavy hore, sezóna ešte len začína!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ŠK Slovan Bratislava (@skslovanbratislava)

Zdroj: Športový Magazín | Foto: Instagram/Škslovanbratislava