Zrejme ste postrehli, že na české pomery výnimočná jazda Slavie pohárovou Európou skončila fiaskom proti Arsenalu. Po sľubnej remíze 1.1 z Anglicka totižto doma prehral vysoko 0:4. pričom už vo necelých 25 minútach bolo 0:3, a prakticky po zápase.

Mnohí hráči Slavie priznali, že v túto chvíľu cítia sklamanie, no zároveň si postupne uvedomujú, že samotné štvrťfinále a vyradenie Leicestru či Rangersu sú veľkým úspechom. Avšak, vypadnutie s Arsenalom do istej miery zasiahlo aj Mourinha a jeho Tottenham, Kloppa a Liverpool, no aj Leicester či West Ham s bývalými hráčmi Slavie (Coufal a Souček).

Dôvod je prostý. Ako sme v minulosti zmienili, Ligu Majstrov si môže zahrať z jednej krajiny maximálne 5 krajín a v prípade, že by náhodou vyhral Ligu Majstrov i Európsku ligu napríklad z Anglicka, pričom ani jeden z týchto klubov by neskončil v TOP4, celok zo 4. miesta by stratil nárok na účasť v Lige Majstrov.

A to sa stále môže stať. Po tom, ako Chelsea (aktuálne piata v Premier) vyradila Porto a postúpila do semifinále Ligy Majstrov sa to isté podarilo aj Arsenalu v Európskej lige. A ak by náhodou tieto tímy skončili na konci sezóny oba mimo TOP4 (čo je najmä u Arsenalu na 99% isté), a zároveň by ovládli pohárové súťaže, štvrtý tím by mal “smolu”. A aktuálna situácia po 31. kole napovedá, že manchesterské celky City i United sa takmer určite umiestnia do 3. miesta.

Naopak, práve spomínané celky ako Leicester, West Ham, Liverpool. Tottenham či Everton bojujú s Chelsea o 3. aj 4. miesto, a teda, stále si nemôžu byť istý účasťou v Lige Majstrov UEFA 2021/22 umiestnením na 4. mieste.

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter