Trápenie Garetha Balea sa možno čochvíľa skončí. Real Madrid sa ho usiluje silou mocou predať, hoc aj zadarmo, len aby sa zbavili hráča, ktorý od nich poberá plat vo výške 15 miliónov eur. Zdá sa, že všetko teraz bolo vyriešené a dohodnuté. Gareth Bale čochvíľa opustí Real Madrid.

Neprestúpi však natrvalo, ale bude hosťovať. Manchester United, ktorý sa v tomto lete poriadne usiloval podpísať Jadona Sancha z Dortmundu si musel nájsť náhradu, keďže Borussia predaj vylúčila. Voľba tak padla na 31-ročného Walesana, ktorý bude mať príležitosť, povedzme na taký reštart svojej kariéry, aby mohol na jej sklonku predviesť svoje futbalové umenie.

Bale s Manchestrom súhlasil, dôležitá už bude len dohoda medzi klubmi. Problémový bude najmä Garethov plat, pretože Man Utd len ťažko chcú platiť krídelníkovi plnú mzdu a tak sa špekuluje o modele “fifty-fifty”. To znamená, že ak Bale zamieri na hosťovanie do Manchestru, polovicu jeho platu bude hradiť Real a druhú polovicu Manchester. Hosťovanie je šalamúnsky ťah pre všetky tri strany. Na oficiálne potvrdenie si budeme musieť počkať.

gareth bale

Zdroj: As.com | Foto: Twitter