Arséne Wenger raz povedal: “Ak dáte úspech hlúpym ľuďom, niekedy ich to spraví ešte hlúpejšími a nie múdrejšími.” Možno tvrdé slová, ale pre niekoho veľmi trefné. Francúzsky majster sveta je možno ten niekto, na koho tento citát sedí.

Obranca Olympique Marseille Adil Rami najprv na seba strhol pozornosť v júni. Jeho bývalá priateľka, slávna modelka a herečka Pamela Anderson sa s ním rozišla po tom, čo ho obvinila z domáceho násilia a nevery. Tentokrát sa mu podaril možno ešte o čosi väčší prešľap s vážnejšími následkami. Jeho zamestnávateľ ho surovo vyhodil. Prečo?

33-ročný Francúz sa dlhšiu dobu nezúčastňoval tréningov, čo odôvodnil zranením. Lenže ako sa teraz ukázalo, Rami si mohol vymyslieť lepšiu výhovorku. 29. júna bola v istej francúzskej televízií odvysielaná nová časť dobrodružnej súťaže Pevnosť Boyard, kde spomínaný hráč bojoval proti bahnu a iným prekážkam. Vedenie Marseille okamžite začalo konať a hráča bez dlhého zvažovania z klubu vyhodilo.

“Mal sa  skôr zamýšľať nad svojimi povinnosťami hráča a najmä ako majstra sveta,” vyhlásil šéf Olympiqueu Jacques-Henri Eyraud. V Marseille pôsobil Rami 2 roky. Predtým hral za Sevillu, AC Miláno, Valenciu a Lille. V minulom roku sa zúčastnil Majstrovstiev sveta v Rusku s francúzskou reprezentáciou, no do súťažného zápasu nenastúpil.

adil rami pevnost boyard

Zdroj: Isport.cz | Foto: Twitter