José Mourinho si po vyhadzove z Tottenhamu opäť užíva rolu televízneho experta. Zatiaľ pravdepodobne nepristála na jeho stole nijaká ponuka trénovať nejaké mužstvo, no on už svojím vyhlásením stihol vopred odmietnuť hneď niekoľko veľkoklubov.

Mourinho pôsobil počas svojej trénerskej kariéry v ôsmich kluboch. Naposledy trénoval Tottenham, kde pôsobil od 20. novembra 2019 do 19. apríla 2021. Momentálne síce nie je úplne bez práce, no úloha televízneho experta sa rozhodne nedá porovnať s prácou trénera nejakého veľkoklubu. Teraz The Special One zaujal svojím vyhlásením, ktorým narážal na kluby, kde určite pôsobiť nebude.

“Ak chcete ísť do špičkového klubu v Nemecku alebo vo Francúzsku, potom je pre vás možnosťou len Bayern a Paríž St. Germain. A tam viete, že váš vlastný osud je okamžite určený. Je to všetko o tlaku. Chcem ho. Odmietam ísť do krajiny, kde tlak neexistuje. Odmietam,” vyjadril sa 58-ročný portugalský kouč.

Mourinhovi teda prekáža nízka konkurencia v Bundeslige aj Ligue 1 v boji o titul, kde je to v posledných sezónach len o jedinom klube, s ojedinelými výnimkami. Oproti tomu je podľa neho Premier League ligou na najvyššej úrovni s mnohými konkurencieschopnými tímami, čo ho vždy lákalo. Uvidíme, či sa Mourinho zamestná ako tréner už od najbližšieho leta.

Zdroj: Sport.de, Transfermarkt.com | Foto: Twitter