Toto by Zinedina Zidana teda rozhodne nepotešilo. Liverpool utrpel vo víkendovom derby zápase na pôde Evertonu dvojnásobnú stratu. Stratil totiž 2 body a čo je ešte horšie, Virgil Van Dijk môže vynechať celý zvyšok sezóny! 

Liverpool jednoducho bude musieť v januári kúpiť skvelého obrancu, aby pokryl výpadok Van Dijka. Alternatív je hneď niekoľko. No futbalový expert a bývalý hráč Jamie Carragher, ktorý celú svoju kariéru zasvätil práve Liverpoolu radí kúpiť svojmu bývalému klubu adekvátnu náhradu. Tou by podľa neho mal byť Dayot Upamecano z Lipska.

“Nasledujúci veľký nákup Liverpoolu musí byť obranca. Lovren odišiel z klubu, no oni ho nenahradili a tak majú k dispozícií len troch stopérov v tíme. Z toho jeden z nich, Joel Matip je vždy zranený. A potom sú to otázky o výkonoch Joea Gomeza,” zhodnotil Carragher aktuálnu situáciu v tíme LFC. “Je tu však jeden hráč z Lipska, o ktorom všetci hovoria. Bavíme sa o Dayotovi Upamecanovi,” povedal 42-ročný Brit. Ten bol spojovaný s Realom Madrid, ako nástupca Sergia Ramosa.

upamecano

“Má profil Van Dijka aj keď nie je taký vysoký ako on, čiže možno nebude tak dominantný vo vzdušných súbojoch. No ak to je práve on, ktorého by Liverpool chcel, nech idú do toho. Nech zaplatia extra peniaze a kúpia ho hneď 1. januára. Dovtedy ostáva 11 ligových zápasov, v ktorých nebude hrať Van Dijk,” uzavrel Carregher.

Upamecano by bol skutočne hviezdnou posilou pre Liverpoolsky tím. Ich obrana nebola v tejto sezóne príliš pevná a to aj napriek tomu, že Van Dijk hral. Teraz si však skúsme predstaviť, ako to bude vyzerať bez neho. Joe Gomez je vcelku náladovým hráčom a Matip je často zranený. Ak sa zraní Matip, do obrany bude musieť ísť Fabinho, ktorý je však defenzívnym záložníkom. Klopp tak bude musieť riešiť veľmi nepríjemnú otázku počas zvyšku jesennej časti.

klopp

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter