Veľké trénerské mená, ktoré boli vyhodené zo svojho pôsobiska, neostanú zväčša bez angažmánu tak dlho. Mauricio Pochettino bol trocha výnimkou, veď až rok musel čakať na to, aby ho napokon podpísal Paríž St. Germain. Na trhu je však ešte jeden trénerský mág, ktorý čaká na vhodnú ponuku ešte dlhšie ako Pochettino.

Massimiliano Allegri skončil v Juventuse po piatich úspešných rokoch 30. júna 2019. Odvtedy je však bez práce a tak nečudo, že sa o jeho mene špekuluje v spojitosti s poprednými klubmi v Európe. PSG, Arsenal a najmä Chelsea boli veľkými obdivovateľmi rodáka z Livorna. Paríž však už angažoval Pochettina, Arteta stabilizoval výkony Arsenalu, no Lampard sa v Chelsea trápi.

Ak však majiteľ Chelsea, Roman Abramovič zvažuje, nad voľbou Massimiliana Allegirho, mal by sa poponáhľať. Vedenie AS Rím už totiž podľa medializovaných informácií poškuľuje po tomto trénerovi, keďže šokujúce vypadnutie Ríma v talianskom pohári so Speziou vyvolal v klubových kuloároch veľké vášne. Súčasný tréner Paulo Fonseca si však  v tejto sezóne vcelku dobre vedie a okamžitý vyhadzov by nemusel byť témou dňa v AS. Zmluvu však má Portugalčan len do leta a ak prídu ďalšie skraty podobné tomu so Speziou, pod Fonsecom sa stolička výrazne zatrasie.

Zdroj: Fussballtransfers.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter