Francúzska najvyššia futbalová súťaž získala v letnom prestupovom období na kvalite. Do Ligue 1 prišli mená ako Lionel Messi, Sergio Ramos, Gianluigi Donnarumma či Xherdan Shaqiri. Tréner Paríža St. Germain si aj kvôli týmto prestupom dovolil vypustiť kontroverznú myšlienku.

Mauricio Pochettino pobavil veľkú časť futbalového sveta svojím výrokom na tlačovej konferencií. „Nehovorím to preto, že som tu, ale predtým by sme hovorili, že najatraktívnejšou ligou sveta je Premier League. Dnes je to však Ligue 1. Nielen kvôli hviezdam, ktoré hrajú v tejto lige, ale so svojím štýlom futbalu bojuje Ligue 1 s Premier League o titul najatraktívnejšej ligy sveta,“ vyjadril sa 49-ročný argentínsky tréner.

Niekto by trénerovi PSG mal povedať, že Neymar, Messi a Ramos v jednom tíme nerobia z ligy najatraktívnejšiu súťaž sveta. Iste, niektoré zápasy francúzskej ligy dokážu zaujať, no atraktívny futbal hrá len zopár klubov. Troyes, Méty, Brest či Nantes ani zďaleka neoplývajú takou „pozerateľnosťou“ akú dosahuje Norwich, Leeds, Watford či Wolves. Okrem toho je Ligue 1 v tomto ročníku ligou o 1 klube, kdežto tohto sezónnu Premier League môže vyhrať hneď štvorica gigantov s atraktívnym futbalom.

pochettino

Zdroj: Tribuna.com | Foto: Twitter