Všetci si určite pamätajú na to, ako v roku 2009 Cristiano Ronaldo prestúpil z Manchestru United do Realu Madrid, čím sa stal z neho najdrahší futbalista všetkých čias. Aspoň teda v tej dobe. Následne sa stal z neho fenomén a behom deviatich rokov nastrieľal v Madride ohromných 450 gólov. Všetko ale mohlo byť inak.

Renomovaný portál Goal.com prišiel na svetlo sveta s rozhovorom s Amedeom Carbonim. Niekdajší športový riaditeľ Valencie v ňom priznal, že v roku 2006 bola na stole dohoda medzi nimi a Ronaldom. Hoci portugalská legenda mala brať na vtedajšie pomery Valencie ohromných 10 miliónov eur ročne, klub údajne dosiahol dohody so spoločnosťami Nike a Coca Cola, ktoré prisľúbili, že jeho plat budú sponzorovať.

Samotný Ronaldo bol odhodlaný odísť z Anglicka a lákalo ho španielske prostredie. Napokon, však vraj len tesne pred podpisom zo všetkého zišlo a tak si krídelník na vytúžené sťahovanie do Španielska musel počkať ďalšie tri roky, a to už ako najlepší hráč Premier League a držiteľ Ballon d´Or. Akurát to už bola tentokrát oveľa renomovanejšia destinácia – Real Madrid.

Cristiano Ronaldo v drese Manchesteru United

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter