Od Majstrovstiev sveta vo futbale, ktoré v tomto roku usporiadalo Rusko, uplynuli už viac ako dva týždne. Víťazom sa stalo Francúzsko, ktoré porazilo nečakaného finalistu z Chorvátska.

Zatiaľ čo niektoré tímy poriadne prekvapili, iné sklamali na plnej čiare. Medzi také národné mužstvá patrí aj reprezentácia Španielska, od ktorej sa očakával útok na najvyššie priečky, veď len máloktoré družstvo malo tak hviezdami nabitú súpisku. Reprezentáciu Španielska však s najväčšou pravdepodobnosťou poznačila nepríjemná udalosť, ktorá sa odohrala len dva dni pred začiatkom turnaja.

Hlavný tréner Julen Lopetegui bol vyhodený po tom, ako sa za chrbtom Španielskeho kráľovského futbalového zväzu dohodol na spolupráci s Realom Madrid. To sa nepáčilo prezidentovi zväzu Luisovi Rubialesovi a neuvedomujúc si možné dôsledky Lopeteguia bez milosti vyhodil. Následne reprezentáciu prebral neskúsený kouč Fernando Hierro a zvyšok už veľmi dobre poznáme. Španielsko vypadlo v osemfinále s outsiderom z Ruska.

Fernando Hierro

Všetko však mohlo byť inak a na Majstrovstvách sveta v Rusku mohol Španielov koučovať úplne iný tréner. Tým mohol byť Rafael Benítez, ktorého boli Newcastle United ochotní zapožičať pre svetový šampionát.

Všetko potvrdil pre rádio Cadena COPE samotný tréner španielskeho zväzu Luis Rubiales: “Keď som vyhodil Julena, okamžite som volal Hierrovi a povedal som mu, že nechcem robiť žiadne zmeny. Dva dni nato mi prišiel list z Newcastle, ktorý hovoril: Máte záujem o nášho kouča? Je vám k dispozícii,” prezradil viac o možnosti angažovania Rafaela Beníteza, načo obratom poslal do Newcastlu odpoveď: “Ďakujeme, ale nie.”

Informáciu priniesol denník Chronicle Live, ktorý sa špecializuje na dianie v klube Newcastle United. Odpoveď na otázku, či by bol ostrieľaný Rafa Benítez so Španielskom na MS úspešnejší než Hierro, ktorý doposiaľ ako hlavný tréner iba jeden rok koučoval Oviedo, je už iba vo hviezdach.

Rafael Benítez
Rafael Benítez

Zdroj: Chroniclelive.co.uk | Foto: Twitter