O prestupe Cristiana Ronalda už odznelo viacero informácií. Inak tomu nebolo ani v roku 2009, keď si to nasmeroval do Realu Madrid. Vtedajšieho trénera Manchestru United Sira Alexa Fergusona však najviac mrzela jedna vec, s ktorou sa neskôr priznal. 

Portugalský útočník v danom roku zbúral svojou čiastkou všetky dovtedajšie prestupové rekordy. Madridský klub zaň neváhal zaplatiť sumu 80 miliónov libier. Na vtedajšiu dobu to bolo riadnym balíkom peňazí, keďže na trhu zďaleka nepadali čísla, aké vidíme dnes. Škótsky tréner napriek tomu neoplýval spokojnosťou.

“Povedal som Davidovi Gillovi, aby požadoval 150 miliónov libier,” povedal kouč v roku 2014 pre Daily Telegraph. “Pérez by to zaplatil,” myslí si Ferguson, ktorý v decembri oslávi už svoje 77. narodeniny. “Jediná vec, ktorá mi pri tomto prestupe ublížila a vadila, bolo to, že sme si nevypýtali viac,” mierne šokoval niekdajší tréner Manchestru United, keďže Cristiano patril medzi jeho obľúbencov.

“Davidovi som jasne povedal, aby požadoval viac, aby pýtal 150 miliónov. On však povedal, aby som nebol hlúpy, že toto nikdy nezaplatia,” sprostredkoval svoj rozhovor o prestupe Ronalda, ktorý sa nakoniec uskutočnil za spomínanú sumu 80 miliónov libier. Kto vie, ako by celá vec dopadla, ak by vedenie poslúchlo Alexa Fergusona.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter