Akonáhle bola oznámená výmena medzi Vegas Golden Knights a Montrealom Canadiens, väčšina fanúšikov označila vedenie kanadského mužstva za šialené. Všetko je ale napokon inak!

Skutočným dôvodom, prečo k trejdu medzi týmito dvoma klubmi prišlo, bol fakt, že Max Pacioretty už v uplynulom ročníku viackrát požiadal o výmenu z Montrealu. To fanúšikov “Habs” maximálne sklamalo, nakoľko 29-ročný Američan bol v Canadiens kapitánom a to je v Montreale obrovská pocta.

Najskôr bola Paciorettyho žiadosť o trejd len špekuláciou, ale o pár hodín neskôr sa všetko potvrdilo, keď ani nie 24 (!) hodín od výmeny podpísal s Vegas nový 4-ročný kontrakt, ktorý mu zaručuje ročný príjem 7 miliónov dolárov. Pre priaznivcov Canadiens sú tieto správy o Paciorettyho žiadosti o trejd veľmi nečakaným sklamaním, ale možno o to vrúcnejšie bude v novom tíme privítaný Slovák Tomáš Tatar.

Zaujímavé je tiež finančné rozdelenie tejto výmeny, pretože Vegas bude počas ďalších troch sezón platiť sumu 500 tisíc dolárov z Tatarovho kontraktu, Canadiens budú pre zmenu ešte rok platiť 10 percent z toho Paciorettyho. Bližšie informácie o výmene Tomáša Tatara za Maxa Paciorettyho a tiež o vyplácaní mzdy slovenského útočníka sa dočítate –TU–.

Zdroj: Tsn.com, Thescore.com | Foto: Twitter, Instagram