Situácia brankára Keylora Navasa sa v Reale Madrid za pár mesiacov zmenila o 180 stupňov. Ešte v máji tretíkrát po sebe dvíhal nad hlavu trofej pre víťaza Ligy majstrov, dnes zohrieva lavičku náhradníkov.

32-ročný kostarický gólman bol medzi troma žrďami pre Zinedina Zidana jasnou voľbou číslo 1. Po príchode Thibauta Courtoisa z Chelsea sa pozícia Navasa zmenila a Julen Lopetegui rozdelil súťaže rovnomerne. La Liga patrila výhradne Courtoisovi a v Lige majstrov hájil pozíciu jednotky Keylor Navas.

Ako je však známe, slabé výkony Realu Madrid znamenali odchod kouča Lopeteguia, ktorého nahradil Santiago Solari. So zmenou trénera sa zmenila aj Navasova rola v klube. Jednotkou v obidvoch hlavných súťažiach je Courtois a Navasovi zostal už iba kráľovský pohár, resp. Copa del Rey. A to sa pre brankárskeho hrdinu „Bieleho baletu“ z posledných rokov zdalo byť primálo.

Keylor Navas

Podľa viacerých informácií mal byť Keylor Navas blízko prestupu do Arsenalu, avšak to už je vysoko nepravdepodobné. Španielska televízia La Sexta totiž prišla s tvrdením, že Keylor Navas predĺžil svoju predošlú zmluvu s Realom Madrid do roku 2021. Informáciu už potvrdil aj jeden z najväčších španielskych denníkov Marca.

Keylor Navas si vďaka novému kontraktu príde na 5 miliónov eur ročne a podľa spomínaného periodika tak dres v tejto sezóne určite nezmení. Hlavným dôvodom má byť fakt, že Navas i jeho rodina si dokonale zvykli na mesto i klub. Bude teda zaujímavé sledovať, koľko priestoru mu v najbližších mesiacoch Santiago Solari dopraje.

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter