Ruský snajper Alexander Ovečkin prelomil trinásťročné čakanie na slávny Stanley Cup. Okrem neho prežíval obrovskú radosť z najprestížnejšej trofeje v hokeji aj jeden hokejista z nehokejovej krajiny.

Jeho meno je Nathan Wallker, má 24 rokov a pochádza z Austrálie. Je to prvý a zatiaľ aj jediný draftovaný hráč z tejto hokejovo exotickej krajiny. Bol draftovaný v roku 2014 Washingtonom Capitals v 3. kole z 89. miesta. V NHL zasiahol zatiaľ len do deviatich stretnutí. Do dvoch zápasov nastúpil v drese Edmontonu a zvyšných sedem odohral vo Washingtone, za ktorý strelil aj svoj prvý gól v NHL. Premiérový gól v zámorskej profilige strelil netradične zadkom, keď tečoval strelu Smitha- Pellyho.

Nathan Walker prvý gól v NHL

Veľkú časť svojej doterajšej kariéry strávil v Česku. Prešiel si mládežnickými kategóriami vo Vítkoviciach, za ktoré odohral za mužov v sezónach 2011/12 a 2012/13 dovedna 54 stretnutí so ziskom 10 kanadských bodov za 4 góly a 6 gólových nahrávok.

Na nasledujúcu sezónu sa presunul do Ameriky, kde si zahral v USHL, ECHL, ale hlavne v AHL, aby si počas nedávno skončeného ročníka konečne zahral aj vo vysnívanej NHL. Zatiaľ najväčšiu časť svojej zámorskej kariéry strávil v druhej najkvalitnejšej zámorskej súťaží AHL v drese Hersley Bears. Za farmu Washingtonu odohral 242 zápasov so ziskom 101 bodov za 43 presných zásahov a 58 asistencií.

Zaujímavé je, že Wallker je prvý Austrálčan, ktorý bol draftovaný do NHL a hneď pri svojom debute strelil prvý gól a aby toho nebolo málo, v premiérovej sezóne sa tešil aj zo zisku Stanley Cupu. Tomuto hokejistovi sa mimoriadne darí spopularizovať hokej v jeho rodnej krajine.

Vďaka Nathanovi Walkerovi je záujem o hokej v Austrálii čoraz väčší. Má našliapnuté výborne a keď bude tento hokejista z exotickej krajiny pokračovať v nastolenom trende, tak môže dosiahnúť obrovské úspechy, aj keď ešte stále nemá isté miesto v zostave Washingtonu Capitals.

Foto: Facebook, Twitter