Stále len 22-ročný belgický záložník Adnan Januzaj vtrhol do veľkého futbalu ako víchor, no dnes je z neho už len vánok. Ešte v sezóne 2013/14 sa v drese Manchestru United pod vedením Davida Moyesa prezentoval skvelými výkonmi, ktoré mu predpovedali skvelú budúcnosť.

Odvtedy ubehli tri sezóny a na jeho meno sa pomaly zabúda. Sezónu 2015/16 strávil na hosťovaní v Dortmunde, kde však takmer nedostal príležitosť. Počas uplynulej sezóny v drese Sunderlandu priestor dostával, ku koncu sezóny si však veľmi nezahral. Jeho talent sa akoby vytratil. Je síce pravdou, že v niektorých štatistikách svojich spoluhráčov v Sunderlande prevyšoval, napriek tomu sa od neho rozhodne čakalo viac a všetkým musí byť absolútne jasné, že v nabitej konkurencii Manchestru United by nemal reálnu šancu pravidelne hrávať.

Aj z toho dôvodu Belgičan zmenil dres natrvalo. O jeho služby prejavilo záujem viacero klubov, pričom víťazom v tomto boji sa stal Real Sociedad San Sebastian, kde v týchto dňoch absolvuje zdravotnú prehliadku. Klub by mal za jeho služby zaplatiť približne 10 miliónov eur.

Januzaj by tak bude mať možnosť zahrať si aj Európsku ligu, keďže jeho nový zamestnávateľ  si vybojoval miestenku v tejto súťaži vďaka 7. miestu v domácej lige. Podarí sa tu 22-ročnému záložníkovi prebudiť svoje nesporné kvality práve v Španielsku?

Zdroj: Squawka.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.