32-ročný hokejový útočník Jakub Voráček už pred pätnástimi rokmi opustil Česko a začal tak písať svoju zámorskú kariéru. Jeho osobné maximum v NHL je 85 bodov zo sezóny 2017/18, keď obliekal dres Philadelphie Flyers. Pred aktuálnou sezónou zmenil dres a stal sa hráčom Columbusu.

V kariére získal už 740 bodov vrámci základnej časti NHL, vďaka čomu je tretím najproduktívnejším Čechom histórie profiligy. Tu ale jeho ambície pochopiteľne nekončia. Môže mať pred sebou kľudne ešte najmenej päť sezón v zámorí.

Už v sezóne 2021/22 ale môže predskočiť tri české legendy a zaradiť sa na 3. miesto v historických tabuľkách Čechov v NHL. Totižto na Bobbyho Holíka stráca už len sedem bodov, na Václava Prospala 25 bodov a ak sa mu zadarí, predbehnúť môže aj 805-bodového najlepšieho strelca NHL zo sezóny 2002/03 Milana Hejduka.

Každopádne, má čo robiť, aby sa dostal aj pred Patrika Eliáša (1025 bodov) a predbehnúť Jaromíra Jágra je aj v jeho prípade celkom nereálne. Čo sa týka „Čechoslovákov“, patrí mu aktuálne 11. pozícia. Avšak, okrem spomínanej trojice má na dosah aj Pavla Demitru a v ďalšej sezóne by mohol pokoriť Mariána Gáboríka.

Zdroj: Quanthockey.com | Foto: Twitter