Liverpool FC a londýnska Chelsea v tejto sezóne doposiaľ podávajú výborné výkony a ráta sa s nimi ako s najväčšími konkurentmi Manchestru City o titul Premier League.

Obidva celky pred sezónou výrazne posilnili. Do Liverpoolu prišiel brankár Alisson, stredopoliari Naby Keita a Fabinho, ale aj pravý krídelník Xherdan Shaqiri. Chelsea sa nenechala zahanbiť a prestupový rekord Alissona Beckera zlomila kúpou Kepu Arrizabalagu, pričom káder vystužili aj záložníci Jorginho a Mateo Kovačić.

Tímy v súčasnosti síce podávajú dobré výkony, no Maurizio Sarri i Jürgen Klopp myslia aj na budúcnosť. A keďže obaja tréneri myslia dlhodobo, zaujímajú sa i o mladých talentovaných hráčov, akým určite je aj Christian Pulisic z Borussie Dortmund. 20-ročný americký krídelník patrí medzi najväčšie talenty sveta a s BvB má zmluvu platnú do roku 2020.

Ak by ho chcel niektorý z klubov získať, mal by si prichystať približne 80 miliónov eur. Britský denník Telegraph tvrdí, že najväčšími záujemcami o Pulisica sú práve Liverpool a Chelsea. Obidva kluby už preto majú podnikať prvé kroky k zisku mladého Američana. Je takmer isté, že Dortmund Pulisica v januári z klubu nepustí, no obidva anglické celky si chcú už teraz vypracovať čo najlepšiu pozíciu na vyjednávanie po skončení aktuálnej sezóny.

Christian Pulisic
Christian Pulisic

Zdroj: Telegraph.co.uk | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.