Niektorí ľudia majú svoje obľúbené číslo. Zvyčajne má táto ich numera opodstatnený dôvod, prečo si k nej vytvorili takýto vzťah. Futbalisti sú na čísla háklivejší ešte viac ako bežní ľudia. Tieto znaky totiž nosia na drese po celú ich kariéru.

V Manchestri United hrozia veľké spory práve kvôli symbolickému číslu dresu. Povestná “sedmička” je vo futbalovom svete mimoriadne obľúbená, no pre Červených Diablov môže byť teraz problémová. Na Old Trafford totiž kúpili novú posilu, ktorá nielenže zbožňuje toto číslo, ale tiež si chce v dohľadnej dobe vybudovať vlastnú značku obsahujúcu toto číslo.

Ide o Jadona Sancha. Ten nosil “7” na chrbte počas svojho úspešného pôsobenia v Borussii Dortmund. Aj vo svojom novom pôsobisku by rád pokračoval v tejto tradícií, čo by chcel doplniť spomínanou značkou JS7 – iniciálami jeho mena a obľúbeného čísla. Prečo by to však mal byť problém? Odpoveď je jednoduchá.

sancho

Sedmička je totiž v Manchestri United už obsadená. Vo vlastníctve ju má Edinson Cavani, ktorý sa nebude chcieť tak ľahko zrieknuť svojho milovaného čísla. Okrem toho, vedenie Manchestru len nedávno presvedčilo Uruguajčana, aby s nimi predĺžil zmluvu ešte aj na ďalší rok. Hoci Cavani vykazoval tendenciu zamieriť domov do Južnej Ameriky, napokon ostal. Keby mu klub teraz zobral jeho číslo, nebolo by to veľmi pekné gesto.

Sancho alebo Cavani? Jedna z týchto dvoch hviezd bude musieť uhnúť a dopriať tomu druhému svoje milované číslo dresu. Manchester sa bude chcieť vyhnúť situácií z roku 2016, keď Ibrahimović ukradol Martialovi “deviatku”. Podľa Patrica Evru to malo na Francúza mimoriadny dopad v poklese výkonnosti. „Myslím si, že ho to úplne zničilo, keď si musel vymeniť číslo so Zlatanom,” povedal kedysi pre Sky Sports bývalý hráč United. Uvidíme, ako to Angličania vyriešia v nasledujúcej sezóne.

Zdroj: Sport.de | Foto: Twitter