Hovorí sa, že na jednom smetisku by nemali byť dvaja kohúti. V Miláne sa to ale stalo. Ide o dva rozdielne kluby, medzi ktorými je od vekov nesmierna rivalita. Tú od januára potvrdzujú aj dva mimoriadne silné persóny zo sveta futbalu. 

Ide o útočníkov Zlatana Ibrahimovića a Romelua Lukakua. Tí mali v januárovom derby zápase Coppa Italia potýčku, kde sa počastovali všelijakými nevyberavými a hlavne vulgárnymi urážkami a označeniami. Súboj potom eskaloval mimo trávnika, kde Ibrahimović poslal Belgičanovi jasný odkaz. “Miláno nikdy nemalo kráľa. Majú Boha,” znelo z úst Švéda.

Potom však prišla odveta zo strany Lukakua, keď Inter porazil v ligovom súboji AC Miláno 3-0. Útočník Nerrazurri vtedy oslávil víťazstvo v derby skutočne vo veľkom štýle a odpovedal Zlatanovi na jeho veľkohubé vyhlásenie. Po svojom góle pribehol k rohovej zástavke, ukázal si prstom na hruď a po taliansky zakričal: “Dio, diooo!” čo v preklade znamená Boh.

Na to už Ibrahimović nereagoval, pretože ani nemal ako. A tak teraz inkasoval definitívny úder od svojho soka z Milána. Po získaní titulu v Serie A napísal Lukaku na Twitter jasné a veľkolepé slová. “Skutočný boh korunoval kráľa! Teraz pokľakni. Kráľ Milána,” stojí v statuse. Nuž zdá sa, že Zlatan dostal poriadne po nose a to vcelku slušným spôsobom. V budúcej sezóne to bude medzi týmito dvoma poriadne zaujímavé.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter