Petra Vlhová sa v prvom kole v chorvátskom Záhrebe ledva udržala na trati kvôli vetru, no aj tak ho vyhrala. Práve prvé kolo jej veľmi pomohlo k tomu, aby získala tretí triumf Snehovej Kráľovnej. Zjazdárky mali v Chorvátsku veľmi náročne podmienky, pretože počasie nebolo priaznivé. Vysoká teplota spôsobila, že trať nemala ideálne podmienky, kvôli ktorým mala problémy aj Vlhová.

 

Vlhová po prvom kole pre JOJ šport:

„Listy na trati mi nevadili. Vadil mi hlavne vietor, na štarte som sa skoro nevedela ani udržať. Keď som išla na štart, snažila som sa trocha zohnúť, nech zoberiem čím menej vzduchu. Fúka do nás spredu a nie do chrbta, čo nám veľmi nepomáha. Mala som šťastie, že som mala jednotku. Každou lyžiarkou sa trať viac rozbíja. Aj to bol plán, využiť prvú jazdu čo najviac, urobiť si čo najväčší náskok do druhého kola. Bude to veľký boj“, zneli jej slová pre JOJ Šport, ktoré citoval web Šport.sk.

Víťazná jazda Vlhovej

Petra Vlhová na radosť všetkých slovenských fanúšikov dokázala aj v druhom kole udržať vedúcu pozíciu a zvíťaziť  v celkovom hodnotení o päťdesiat stotín pred Američankou Shiffrinovou a o 2 sekundy a 11 stotín pred Rakúšankou Liensberger.

Týmto sa stala aj kráľovnou Záhrebu
2020 – 1. miesto
2021 – 1. miesto
2022 – 1. miesto

Petra si famózna, v mene všetkých slovenských fanúšikov GRATULUJEME A ĎAKUJEME!

Zdroj: Šport.sk | Foto|Video: Twitter/Eurosport UK