Róbert Vittek sa po skončení svojej profesionálnej futbalovej kariéry venuje aj analyzovaniu zápasov slovenskej futbalovej reprezentácie. Najnovšie sa vyjadril aj k nominácií Štefana Tarkoviča na októbrové kvalifikačné duely o Majstrovstvá sveta proti Chorvátom a Rusom.

Náš najlepší strelec z MS 2010 v rozhovore pre Šport.sk okrem iného priznal, že mu na súpiske, ktorú predstavil hlavný tréner chýba najmä jedno meno. Vittek by totiž nominoval aj Róberta Picha. Veď ten v drese Slasku Wroclaw strelil v 9 zápasoch najvyššej poľskej ligy 4 góly a darilo sa mu aj v kvalifikácii Konferenčnej ligy UEFA, kde v 6 dueloch skóroval až 5-krát. Vittek však chápe, že aktuálne nie je veľa času na skúšanie nových hráčov.

Pre Šport.sk ďalej povedal, že na druhej strane je pre neho otázna nominácia Dávida Strelca, ktorý síce debutoval v Serie A, avšak celkovo mal v poslednom období veľmi slabé zápasové vyťaženie. Podľa neho sa však môže hodiť do koncepcie Tarkoviča a preto chápe aj túto nomináciu. Okrem Picha by Vittek podľa jeho slov neváhal ani s nomináciou Samuela Mráza. Bývalý útočník 1. FC Norimberg však veľmi kvituje, že sa tréner rozhodol dať šancu Ladislavovi Almásimu.

Kompletnú nomináciu Slovenska nájdete >>>na tomto ODKAZE<<

Zdroj: Šport.skFoto: Twitter, Facebook/Slovenský futbalový zväz, Instagram/robertvittek