Smiling beautiful woman with snowboard

Z utorkových zápasov kanadsko–americkej NHL bol pre jej fanúšikov ako aj fanúšikov našej domácej extraligy určite zaujímavý zápas medzi Predátormi z Nashvillu a Čiernymi jastrabmi z Chicaga. V drese hosťujúcich Jastrabov zahviezdil náš Marián Hossa, ktorý dvoma asistenciami v prvej a druhej tretine významne prispel k víťazstvu svojho tímu. Jastrabi zdolali Predátorov v pomere 3:2 a Marián, ktorý zastáva úlohu na pravom krídle strávil na ľade niečo málo nad 20 minút. Pripísal si 2 body a spolu s dvoma hráčmi jastrabov, pravým krídelníkom Andrewom Shawom a brankárom Coreyom Crawfordom bol zaradený medzi tri hviezdy zápasu.

Pochopiteľne mali hráči víťazného tímu výbornú náladu a po zápase sa sám Marián vyjadril: „Posledných pár hier sa nám darilo a potrebujeme len vydržať robiť to, čo robíme práve teraz.“

Pre slovenských hokejových fajnšmekrov bol tento zápas navyše zaujímavý aj tým, že v ňom debutoval náš mladý hráč, 24 – ročný Richard Pánik, ktorého nasadil tréner Jastrabov Joel Quenneville po tom, čo musel tesne pred zápasom robiť neočakávané zmeny vo svojom kádri. Pritom, Rišo prestúpil z torontských javorových listov iba 3. januára a do Chicaga prišiel až v utorok po tom, čo mu boli schválené pracovné víza. Pôvodne figuroval na hráčskej listine ako náhradník, ale nakoniec nastúpil v treťom útoku na ľavom krídle. Hossa oslávil svoje 37. narodeniny najlepšie ako mohol – zaslúžené víťazstvo prinieslo jeho tímu cenné body, vďaka ktorým sa Blackhawks dostali na vrchol tabuľkového hodnotenia Centrálnej Divízie pred tím Dallas Stars.

Nešťastný koniec pre Oilers

Napínavým zápasom bol duel medzi domácim Edmontonom a hosťujúcou Arizonou. V riadnom hracom čase bolo skóre nerozhodné, 3:3, preto išiel zápas do predĺženia, z ktorého vyšla víťazne Arizona. Zápas sa pritom v prvých dvoch dejstvách vyvíjal v prospech Edmontonu. Prvú tretinu vyhral v pomere 1:0, presadil sa Leon Draisaitl.

V druhej tretine domáci tím dokonca viedol o dva góly, keď v 27. minúte v presilovke skóroval Justin Schultz. Kojoti sa chytili až v 33. minúte gólom Maxa Domiho.

Tretia tretina priniesla gólovú nádielku. Najskôr sa opäť v presilovke hneď v druhej minúte presadili domáci gólom Benoita Pouliota, čím odskočilo skóre znova na rozdiel dvoch gólov v prospech Edmontonu. Potom, v priebehu troch minút však prišlo k vyrovnaniu. Najskôr vo štvrtej minúte využil presilovku Max Domi a o tri minúty neskôr, sa opäť v presilovke presadil Domi a vyrovnal na 3:3.

V predĺžení, počas hry „traja na troch“ mali hráči Edmontonu niekoľko príležitostí, kedy držali troch vysilených hráčov Arizony a útočili na svätyňu brankára Louisa Domingueho. Náš obranca Andrej Sekera, hrajúci v drese Edmontonu, nahrával Eberlemu aj Nugent-Hopkinsovi, ale podarilo sa im vystreliť iba raz do priestoru brány.

Nakoniec sa však presadili hráči Arizony, keď (opäť v presilovke) skóroval Oliver Ekman-Larsson, čím zabezpečil víťazstvo svojmu tímu. Jordan Eberle, ktorý asistoval na všetkých troch góloch Oilers škonštatoval frustrovane: „Je to jednoducho ťažké prehltnúť, keď si myslíte, že hráte dobre, ale výsledok nie je očividne taký, aký by ste chceli.“