Zápas s Nemeckom dopadol tak, ako by čakal len málokto. V posledných dvoch minútach zápasu sa nášmu súperovi podarilo otočiť nepriaznivý stav vo svoj prospech a mnohý za to vinia jedného z našich hráčov. Čo na to povedal on aj jeho spoluhráči?

Prehra 2:3 znamenala pre slovenský tím zmarenie šance mať postup do štvrťfinále vo svojich vlastných rukách. Za stavu 2:2 však mohlo byť všetko inak. Martin Marinčin sa v snahe rozhodnúť tento súboj v náš prospech zamotal do svojich vlastných kľučiek a prišiel o puk. Z následného protiútoku potom strelil hviezdny Leon Draisaitl rozhodujúci tretí gól, pričom do konca duelu ostávala necelá polminúta.

Tretí gól Nemecka po chybe Marinčina

 

Opora našich zadných radov sa bezprostredne po zápase rozhovorom vyhýbala. Nakoniec sa však pri novinároch zastavila po tréningu. Obranca Toronta Maple Leafs pre SME priznal, že noc po zápase bola aj pre neho veľmi ťažká. „Je asi milión možností, čo človek môže v takejto situácii spraviť. Pochybil som, mám z toho veľké ponaučenie.” Spoluhráči mu však údajne nič nevyčítali, napriek dôležitosti spomínaného zápasu a gólu, ktorý sme inkasovali.

Jasno v tom má aj 28-ročný útočník Libor Hudáček, keď pre SME povedal, že si hráči nemôžu navzájom nadávať alebo po sebe kričať: „Určite by nám také niečo nepomohlo. Nehráme tenis a hokej je kolektívny šport. Tak isto ako som ja mohol využiť ďalšiu príležitosť na gól, takisto mohol niekto iný na konci zablokovať tú strelu.” Hráči sa podľa svojich slov už sústredia na ďalšie stretnutie, ktoré nás čaká dnes o 16:15 proti reprezentácii Francúzska. Aby sme si uchovali aspoň teoretické šance na postup, musíme zvíťaziť v riadnom hraco čase a získať tak všetky tri body.

Zdroj: Sme.sk | Foto|Video: Instagram/Hockegrapher, YouTube, Streamable.com, Twitter