Niekedy na nich dokážeme pekne hundrať, no napriek tomu sú neoddeliteľnou súčasťou akéhokoľvek vysielania. Viete si vôbec predstaviť, žeby bol vysielaný hokejový zápas bez komentovania? Nemalo by to žiaden šmrnc a možno by to niektorých divákov aj odradilo od sledovania televízneho prenosu.

Veru, komentátorom, ktorí nás sprevádzajú športovým vysielaním, musíme poďakovať za kus dobrej roboty. Zatraktívňujú nám svojimi zaujímavosťami a postrehmi aj nudný futbalový zápas, ktorý skončí bezgólovou remízou. No komentátorom nemôže byť ktokoľvek, i keď doma sme nimi všetci. Profesionalita a schopnosť udržať diváka pozorného je v povinnej výbave každého z nich. Jednou vecou však upútať nesmú.

Komentátori majú vyslovene zakázané používať vulgarizmy. Teraz však anglický futbalový komentátor vyslovil vcelku zaujímavú myšlienku, ktorá je predmetom celého tohto článku. “Vždy vravím, že komentátorom by malo byť povolené jedenkrát za sezónu použiť počas zápasu slovo ‘k**va’. Vo futbale sú určité momenty, keď je jediné použiteľné slovo práve toto,” povedal Clive Tyldesley.

Viete si to však predstaviť napríklad pri finálovom zápase Majstrovstiev sveta v hokeji medzi Slovenskom a Kanadou, kedy v poslednej minúte 3. tretiny vypáli Zdeno Chára za nerozhodného stavu 2-2 delovku od modrej čiary a napokon zdoláme svojho súpera, zakričí od radosti náš komentátor: “Áno, k**va!”? Mastná pokuta by televíziu veru neminula. A mládež by sa taktiež mohla nechcene priučiť nepeknému slovku. Takže, predstava je to síce možno zábavná a v takomto momente by sme možno splynuli svojimi radostnými emóciami s vulgárnym komentátorom, no radšej nech je morálka národa zachovaná. Aký máte na to názor vy?

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Givemesport.com | Foto: Twitter, Facebook/Šport v RTVS